Wolna Strefa

Sekcje

 

ROZKŁAD JAZDY SEKCJI:

Sekcje działają od września do końca czerwca, czyli w czasie nauki szkolnej.


Sekcja plastyczna


Poniedziałki - 16.00


 

Sekcja „rusz głową”

Środy – 16.00

 

Sekcja sportowa

Wtorki - 16.00

 

Sekcja radiowa

Środy - 14.00

 

 

Tańce

Piątki - 16:00

 

Język polski

Czwartki - 16.00

 

 

CHARAKTERYSTYKA POSZCZEGÓLNYCH SEKCJI:

Sekcja plastyczna: celem ogólnym zajęć jest zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnorodnych form plastycznych. Klubowicze, posługując się wieloma metodami wyrazu artystycznego, rozwijają swoje indywidualne zainteresowania, mają możliwość wyrażania siebie i swoich myśli za pośrednictwem sztuki, doskonalą myślenie abstrakcyjne i twórcze a także zdolności manualne. Prace biorą udział w licznych konkursach tematycznych.

Sekcja "rusz głową": zajęcia wiążą się z wykorzystaniem gier i zabaw dydaktycznych, edukacyjnych, które mają niebagatelny wpływ na rozwój myślenia logicznego. Konstytutywnym celem jest w tym przypadku łączenie zabawy z nauką.

Sekcja sportowa: sekcja jest atrakcyjną alternatywą dla osób, które lubią ćwiczyć, uprawiają sport i cenią sobie aktywny tryb życia. Dzieci i młodzież podczas zajęć mają możliwość rozgrywania meczy w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkarzyki, tenisa stołowego, korzystania z przyrządów gimnastycznych na siłowni, brania udziału w ćwiczeniach grupowych oraz wielu innych form aktywności fizycznej.

Sekcja radiowa: istotne w przypadku sekcji radiowej jest nie tylko nagrywanie audycji dla radia Wolnej Strefy, ale przede wszystkim odpowiednie jej przygotowanie pod względem merytorycznym i metodycznym, a co z tym związane:

  • proces poszukiwania, doboru oraz selekcji materiałów,
  • ćwiczenia logopedyczne, ćwiczenia dykcji,
  • proces nagrywania audycji.

 

Wizaż: na sekcji wizażu dziewczęta zdobywają wiedzę na temat dbania o własny wizerunek. Tematyka zajęć wiąże się z zagadnieniami z dziedziny mody, make-upu, ozdabiania i pielęgnacji ciała.

Język polski: na zajęciach z języka polskiego Pani Ania Miśkiewicz stara się udzielać klubowiczom pomocy w rozwiązywaniu zadań domowych, rad związanych z określonymi czynnościami w dziedzinie języka polskiego, jak na przykład analiza i interpretacja dzieła literackiego oraz przygotowuje ćwiczenia językowe, leksykalne, gramatyczne, ortograficzne, logopedyczne i wiele innych.