Wolna Strefa

10.09.2018 - 21.09.2018

Opublikowano: 26.09.2018

W środę, dziewiętnastego września, wybraliśmy się do Kielc, do kina Moskwa na projekcję filmu "Powstanie Warszawskie" w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego - Agaty Wojtyszek "Niepodległa łączy pokolenia", czyli "Patriotyczne środy z Niepodległą" realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.Była to dla naszych podopiecznych żywa lekcja historii.

Korzystając z pięknej pogody, sporo czasu spędzaliśmy na dworze. Największą popularnością cieszyły się bańki mydlane z własnoręcznie przygotowanego płynu.

Na zajęciach plastycznych wraz z panią Wiolą i panią Anią dowiedzieliśmy się jak można pokolorować sól kuchenną a także wykonaliśmy organizery na ołówki i długopisy - jakże przydatny gadżet.

Na zajęciach z języka angielskiego przyswajaliśmy słownictwo związane z letnim wypoczynkiem oraz próbowaliśmy swoich sił w tworzeniu wypowiedzi pisemnej i ustnej na temat minionych wakacji.

Przetestowaliśmy nowy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu naszej klubowej kuchni, a mianowicie sokowirówkę i przygotowaliśmy pyszny, naturalny sok z jabłek. Dziękujemy WS Sędziejowice za inspirację :)

W zasobach naszej szafy, w której znaleźć można wszystko, zauważyliśmy zestaw do eksperymentowania "Wielkie laboratorium chemiczne". Klubowiczom, szczególnie tym młodszym, zabawa w mini laboratorium bardzo się spodobała. Książka z prostymi instrukcjami wykonania doświadczeń wprowadziła w świat chemii w sposób łatwy i przyjemny.

Wrzesień - czas powrotu w mury szkolne przyniósł także powrót do aktywności klubowej, jaką jest wspólne odrabianie lekcji. Wychowawcy chętnie służą swoją wiedzą i doświadczeniem w sytuacjach problemowych :)

Podczas zajęć z matematyki nasi podopieczni mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

Na zajęciach tanecznych dziewczynki rozpoczęły naukę nowego układu. Mamy już pomysł na ciekawy występ, wszak FESTOSTREFA za pasem :)

 

Wyjazd do kina Moskwa

 

 

Zabawy z bańkami mydlanymi

 

 

Zajęcia plastyczne

 

Język angielski

 

Robimy soczek :)

 

Eksperymentujemy :)

 

Wspólne odrabianie lekcji


 

Zajęcia matematyczne

 

Gry planszowe

 

Zajęcia taneczne